2010 rok

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie i jej Filie jest uczestnikiem I edycji Programu Rozwoju Bibliotek, który jest finansowany przez  Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a w Polsce realizowany przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego. Nasza biblioteka przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek jako jedyna Biblioteka Wiodąca z Powiatu Garwolińskiego. Otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. Bibliotekarze uczestniczą w licznych szkoleniach, aby w pełni móc wykorzystać potencjał tkwiący w bibliotekach, który będzie służył rozwojowi naszego lokalnego społeczeństwa.

_______________________________________________________________________________

Biblioteka realizuje zadanie „Książka to lubię”, na które otrzymała dotację z Fundacji Bankowej im. Mariana Kantona, w kwocie 2000 zł. W ramach działania dokonywano  zakupu nowości wydawniczych do biblioteki w 2010 r.

______________________________________________________________________________

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami uczestniczy w programie „Akademia Orange dla bibliotek”, w ramach którego otrzymała dofinansowanie od Fundacji Orange w kwocie 1.470 zł na pokrycie kosztów dostępu do Internetu i prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym w 2010 r.

______________________________________________________________________________

Reklamy