Spotkania autorskie

W dniach 8 i 9 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Pilczynie oraz Filii Bibliotecznej w Dąbrowie i Filii Bibliotecznej w Izdebnie odbyły się spotkania autorskie z autorką bajek i baśni dla dzieci  Wiolettą Piasecką.

Wioletta Piasecka urodziła się 4 czerwca 1970 roku w Elblągu. Ukończyła Uniwersytet Gdański Wydział Historyczno-Filologiczny-Filologia Polska. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografi m.in. Hansa Christiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Uczestniczy w spotkaniach autorskich na terenie całego kraju oraz za granicą. Spotkania te cieszą się ogromną popularnością.

W spotkaniach w bibliotekach wzięli udział uczniowie klas II i III z Gminny Łaskarzew. Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Pisarka, w baśniowym stroju wróżki, przybliżyła dzieciom swoją twórczość oraz przygotowała dla nich wiele zabaw, w których chętnie brały udział. Uczestnicy  mogli poznać swoją przyszłość z przygotowanych przez wróżkę przepowiedni, a za pomocą czarodziejskiego pierścienia spełnić swoje marzenie. Autorka przedstawiła także fragment jednej ze swoich książek z pomocą ochotników i kolorowych kukiełek. Zaprezentowała swoją najnowszą książkę „Krówka Modnisia”.  Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniach, oraz zadawały dużo pytań. W każdej z bibliotek został rozstrzygnięty konkurs na ilustrację do bajki, wręczone zostały dyplomy oraz nagrody książkowe. Spotkania zakończyły się rozdawaniem autografów i wpisywaniem dedykacji przez panią Wiolettę Piasecką.

Reklamy