Wystawy

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH W MCKiS 

Dnia 27.10.2011 młodzież z gminy Łaskarzew uczestnicząca w warsztatach plastycznych „Lato na wsi 2011” brała udział w wystawie prac w Mazowieckim Centrum Kultury i sztuki w Warszawie, które po raz 4 było  organizatorem tej akcji, zaś współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie, a partnerami Urząd Gminy Łaskarzew i Stowarzyszenie Centrum Integracyjno-Animacyjne.

Tegoroczna edycja projektu okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych małych artystów, gdyż wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę mieliśmy aż cztery osoby. I miejsce zajął Piotr Kościesza, III miejsce Bartłomiej Olejnik obaj brali udział w zajęciach w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie, które prowadziła Pani Ewa Szumilas. Wyróżnienia otrzymali Kamil Pietryka, który uczęszczał na warsztaty w WDL w Sośnince prowadzone przez Panią Annę Opiekę i  Katarzyna Kusak biorąca udział w zajęciach w Filii Bibliotecznej w Izdebnie prowadzonych przez Panią Sylwię Larkiewicz. Wakacyjne zajęcia plastyczne z roku na rok cieszą się ogromną popularnością. Młodzież poznaje nowe techniki plastyczne pod okiem fachowych artystów oraz miło i ciekawie spędza wakacyjny czas. W tym roku warsztaty odbywały się w Dąbrowie, Izdebnie i Sośnince. Łącznie brało w nich udział 130 osób.  Realizowane były w ramach projektu „Porozumienie organizacji  pozarządowych Pozytywna Energia”

40 osobowa grupa dzieci i młodzieży obejrzała w MCKiS wystawę najlepszych prac plastycznych, wysłuchała utworów Chopina w wykonaniu zespołu fortepianowo-perkusyjnego Kwadrofonik oraz obejrzała spektakl teatru Balonik pt.  „Pokaz mody”.

WYSTAWA PRAC Z WARSZTATÓW „WAKACJE W BIBLIOTECE 2011” W DĄBROWIE I IZDEBNIE

W dniach 6 i 7 sierpnia odbyły się w Filiach Bibliotecznych w Dąbrowie i Izdebnie uroczyste wystawy prac dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach w ramach projektu „Wakacje w bibliotece 2011”. Były to: warsztaty plastyczne „Lato na wsi”, ceramiczne i malowanie na szkle.  Gośćmi wystawy byli młodzi artyści wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, dziadkami oraz lokalna społeczność. W Izdebnie nie zawiodła lokalna władza. Dziękujemy za przybycie sołtysowi Panu Odziemczykowi i radnemu Panu Paśnikowi, którzy ufundowali dzieciom upominki. Na uroczystość przybyła Pani Gazda Dyrektor miejscowej szkoły oraz Dyrektor i Instruktor z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie

Reklamy